I Zaprosze­nie Met­ro­pol­ity Lubel­skiego na uroczys­tości Maryjne

Drodzy Bra­cia i Siostry!

W Koś­ciele Jezusa Chrys­tusa ważną rolę odgrywa cześć okazy­wana Matce naszego Pana i Matce Koś­cioła. Ona jest dla nas świ­et­lanym przykła­dem pełnienia woli Boże, miłości do Chrys­tusa i otwiera­nia się na natch­nienia Ducha Świętego. Spieszymy do Jej sank­tu­ar­iów rozsianych po całym świecie, także w naszej Ojczyźnie i w naszej Archidiecezji.

Drodzy Bra­cia i Siostry!

Jak co roku zapraszam Was do uczest­nictwa we wrześniowych uroczys­toś­ci­ach Maryjnych w Wąwol­nicy i Chełmie oraz – w październiku – w Sank­tu­ar­ium Matki Bożej Laty­c­zowskiej w Lublinie.

Zachę­cam do udzi­ału w trady­cyjnych piel­grzymkach pieszych do Wąwol­nicy i do Chełma. W obu sank­tu­ar­i­ach pobło­gosław­imy wieńce dożynkowe jako wyraz wdz­ięczności dla Stwórcy za tegoroczne plony.

Zapraszam do piel­grzy­mowa­nia także młodych, dla których w Chełmie i Wąwol­nicy będą przy­go­towane przez dusz­pasterstwo młodzieży szczególne pro­gramy. Warto pogłębić radość wspól­noty w wierze Chrys­tu­sowego Koś­cioła, jakiej doświad­czyliśmy pod­czas Świa­towych Dni Młodzieży i Spotka­nia Młodych Archi­diecezji Lubel­skiej w Garbowie.

Tegorocznym uroczys­toś­ciom Maryjnym w Wąwol­nicy w niedzielę, 3 wrześ­nia o godz. 12.00 będzie prze­wod­niczył Biskup z archi­diecezji Santa Cruz w Boli­wii, Stanisław Dowlaszewicz.

W święto Nar­o­dzenia Najświęt­szej Maryi Panny w niedzielę, 8 wrześ­nia o godz. 11.30, zgro­madz­imy się przed Bazy­liką Mari­acką na Górze Chełm­skiej. Naszej mod­l­itwie prze­wod­niczył będzie Arcy­biskup Józef Micha­lik, były wielo­letni prze­wod­niczący Kon­fer­encji Episkopatu Polski.

W dniu 8 października, w niedzielę o godz. 12.00 spotkamy się w Sank­tu­ar­ium Matki Bożej Laty­c­zowskiej w Lublinie przy ul. Bursz­tynowej. Odpus­towej Eucharys­tii będzie prze­wod­niczył Kar­dy­nał Stanisław Dzi­wisz, najważniejszy świadek pon­ty­fikatu Świętego Jana Pawła II.

W najbliższym cza­sie Archi­diecez­jalny Chór Pueri Can­tores Lubli­nenses rozpoczyna kole­jny rok for­ma­cji liturgiczno-​muzycznej z panią Dyry­gent Agnieszką Tyrawską-​Kopeć. Zapraszam chłopców i mężczyzn do włączenia się w to dzieło, służące pięknu liturgii i wszech­stron­nemu roz­wo­jowi śpiewaków. Szczegółowe infor­ma­cje o naborze kandy­datów można znaleźć na stronie pcl​.kuria​.lublin​.pl

Niech Duch Święty prowadzi nas wspólną drogą na spotkanie Chrys­tusa, którego odna­j­du­jemy w ramionach Matki Bożej, czc­zonej w Wąwol­nicy, Chełmie i w Lublinie.

Wszys­tkim z serca błogosławię

Wasz Biskup Stanisław

Lublin, Wspom­nie­nie Matki Bożej Królowej, 22 sierp­nia 2023 r.

Słowo Boże na dziś